Urząd Miasta Józefowa
ul. Kardynała Wyszyńskiego 1
05 - 420 Józefów
tel. 22 779 00 00
fax. 22 779 00 15

Urząd Miasta
Struktura organizacyjna
ISO 9001:2009
Wykaz telefonów
Sprzedaż działek
Zapytaj burmistrza
Zobacz odpowiedzi
Ogłoszenia urzędowe
Rada Miasta
Skład Rady
Biuro Rady
Praca Rady
Sesje Rady
Napisz do radnego
Katalog firm
indexfirm.pl
 16 października 2013

Most na Świdrze otwarty!
Most w ciągu ulicy Kołłątaja w Otwocku został otwarty 16 października 2013 roku (środa) o godz. 15.00, czyli dwa tygodnie wcześniej niż określono w umowie z wykonawcą.

 16 października 2013

Czarny kotek szuka domu
We wtorek do Straży Miejskiej przyniesiono małego kotka. Zwierzątko zostało znalezione w okolicach ulicy Mickiewicza. Ma ok. 6 tygodni. Kotek czeka na adopcję w komendzie Straży Miejskiej.

UWAGA! Miasto Józefów sprzedaje nieruchomości
W październiku i listopadzie odbędzie się pięć przetargów. Na kupujących czeka nieruchomość gruntowa w kwartale ulic: Kardynała Wyszyńskiego, Polnej i Marszałka Piłsudskiego o powierzchni 4043 m2. Miasto sprzedaje także nieruchomości na ulicach: Ogrodowej, Granicznej, M.C. Skłodowskiej i Ks. Malinowskiego.

 16 października 2013

Rowerkiem po Józefowie
W sobotę 26 października Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na wycieczkę rowerową z Panem Januszem Prządką - józefowianistą, miłośnikiem i pasjonatem naszego miasta. Trasa prowadzi przez Falenicę do Zbójnej Góry. Wstęp wolny. Obowiązują zapisy.

 13 października 2013

Pies Husky szuka właściciela
Zwierzę błąkało się w piątek, 11 października w okolicach Urzędu Miasta. Husky jest maści biało – stalowo – szarej. Ma na sobie szelki. Pies jest młody, łagodny i przyjacielski. Czeka na swojego pana w boksie Zakładu Oczyszczania.

 11 października 2013

UWAGA! Krótkotrwałe wyłączenia wody
Hydrosfera Józefów Sp. z o.o. informuje że w dniu 14 października 2013r rozpoczyna się kontrola uzbrojenia podziemnego. Z pracami wiązać się będą krótkotrwałe wyłączenia wody (ok. 45 min.) w niektórych rejonach miasta. Zobacz harmonogram wyłączeń.

 11 października 2013

Delegaci z Gruzji w Józefowie
W czwartek, 10 października Józefów odwiedziła 25-osobowa delegacja urzędników administracji publicznej z Gruzji. Zagraniczni goście wybrali nasze miasto na swoją jedyną wizytę studyjną jako przykład jednego z najlepszych samorządów w Polsce.

 10 października 2013

Zapraszamy mieszkańców na spotkanie dotyczące zagospodarowania skweru im. Jana Pawła II
W środę, 16 października o godz. 17:00 w Gimnazjum im. Łączniczek AK odbędzie się spotkanie ze studentami Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Przyszli architekci krajobrazu w ramach konkursu będą projektować skwer w centrum Józefowa. Zapraszamy do dyskusji.

 7 października 2013

Święto Gimnazjum nr 1 im. Łączniczek Armii Krajowej
Józefowskie gimnazjum w dniu swojego święta uroczyście upamiętniło 69 rocznicę upadku Powstania Warszawskiego. Tego dnia w szeregi uczniowskie przyjęto pierwszoklasistów oraz przyznano tytuły „Przyjaciela Gimnazjum”. Obchody uświetnił także niezwykły koncert patriotyczny w wykonaniu uczniów.

 4 października 2013

Dziś Światowy Dzień Uśmiechu!
4 października obchodzimy wyjątkowo radosne święto. Z tej okazji w odwiedziny do burmistrza Stanisława Kruszewskiego przyszły dzieci z oddziału na ul. Leśnej Przedszkola Miejskiego Nr 1.

 3 października 2013

ZGŁOŚ WYDARZENIE w Józefowie i okolicy
W nowym serwisie www.jozefow.pl znajdzie się specjalny kalendarz z wydarzeniami kulturalno-sportowo-rozrywkowymi w Józefowie i okolicach. Właśnie trwają prace nad jego wypełnieniem. Prosimy organizatorów o zgłaszanie imprez.

 1 października 2013

Rodzinny piknik w Miejskim Przedszkolu nr 1
W poniedziałek, 30 września w oddziale przy ulicy Leśnej Miejskiego Przedszkola nr 1 zorganizowano uroczyste obchody Ogólnopolskiego Dnia Wychowania Przedszkolnego. Widzów zachwyciło przedstawienie „Calineczka” w wykonaniu małych artystów.

 30 września 2013

Inauguracja roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku
9 października (w środę) odbędzie się uroczyste rozpoczęcie roku akademickiego 2013/2014. Wykład inauguracyjny o prawach człowieka wygłosi prof. dr hab. Genowefa Grabowska – pracownik naukowy Uniwersytetu Śląskiego.

 30 września 2013

Sukces zawodników z Klubu Sportów Walki UKS BUSHI w Kijowie
28 września karatecy wzięli udział w Otwartych Mistrzostwach Kijowa Karate Kyokushin. Złoto w swoich kategoriach wywalczyli Karol Brejtfus i Szymon Olpiński, a brąz Piotr Ławecki oraz Mateusz Majchrzak. Pierwsze miejsce w kategorii seniorek zdobyła natomiast Iwona Lewandowska.

 27 września 2013

Odstrzał redukcyjny dzików
9 września 2013 roku Starosta Otwocki wydał zgodę na odstrzał redukcyjny dzików. Do odstrzału przewidziano 14 sztuk. Decyzja nadany ma rygor natychmiastowej wykonalności, a termin mija 15 stycznia 2014 roku.

 27 września 2013

Kalendarz Miejskiego Ośrodka Kultury w październiku
Szczególnie polecamy wydarzenia w ramach Festiwalu Lep na Bluesa. Coś dla siebie znajdą także lubiący akordeon, pastele oraz amatorzy…kawy. Październik będzie też obfitował w atrakcje dla najmłodszych józefowian. Zapraszamy m. in. na musical familijny na podstawie bajek Aleksandra Fredry oraz Nadwiślański Uniwersytet Dziecięcy. Amatorów aktywniejszego spędzania czasu czekają natomiast piesze i rowerowe wycieczki.

 27 września 2013

UKS BUSHI zdobywa III miejsce w klasyfikacji drużynowej
Karatecy z Klubu Sportów Walki UKS BUSHI zdobywają brąz na Ogólnopolskim Młodzieżowym Turnieju IKO TATARIA CUP w Nowej Sarzynie. Szymon Olpiński nagrodzony także Pucharem Marszałka Województwa Podkarpackiego dla najlepszego zawodnika turnieju.

 24 września 2013

Lacrosse w gimnazjum nr 1 w Józefowie
We wtorek 24 września zainaugurowała swoją działalność pierwsza, szkolna drużyna Lacrosse w Polsce – Sokoły Józefów. Gościem specjalnym uroczystości byli zawodnicy wicemistrza kraju w lacrosse – Grom Warszawa, z którym Sokoły zagrały pokazowy mecz.
ZOBACZ RELACJĘ TVP WARSZAWA

 23 września 2013

27 września startuje festiwal „Lep na Bluesa”
V edycja Festiwalu odbędzie się pod hasłem „Blues łączy pokolenia". Zagrają przedstawiciele różnych bluesowych generacji: zespół EXBREAKOUT kontynuujący dzieło legendarnej grupy Breakout, Latvian Blues Band oraz muzycy z formacji „20 mil od miasta”.

 20 września 2013

Znamy zwycięzców V edycji konkursu „Piękne ogrody”
W piątek, 20 września przed sesją Rady Miasta uroczyście wręczono laury w konkursie na najpiękniejszy ogród w Józefowie. Na szczycie podium znalazła się Pani Hanna Adamus z ulicy Malinowej. Za przydomowy ogródek nagrodzono Panie Henrykę Gawin i Leokadię Łysionek. GRATULUJEMY!

 20 września 2013

Sprzątanie Świata w Józefowie
W piątek w Naszym Mieście tradycyjnie rozpoczyna się „wielkie sprzątanie”. W międzynarodową kampanię włączają się m. in. szkoły podstawowe nr 1 i 2, gimnazjum, Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii „Jędruś”, Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Spółdzielni Inwalidów oraz Mazowieckie Centrum Neuropsychiatrii. ZAPRASZAMY DO SPRZĄTANIA JÓZEFOWA!

 19 września 2013

Nasz projekt unijny na 5 miejscu listy rankingowej!
Projekt „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu poprzez zapewnienie dostępu do Internetu mieszkańcom Józefowa II edycja” został oceniony i doceniony. Znalazł się na 5-tym miejscu listy rankingowej składającej się aż ze 165 polskich projektów.

 19 września 2013

Organizacje i instytucje na stronie internetowej Urzędu Miasta
W związku z pracami nad nowym serwisem www.jozefow.pl rozpoczynamy przegląd instytucji i organizacji, których listę opublikujemy także na nowej stronie internetowej. Sprawdź czy jesteś na liście i czy Twoje dane są poprawne.

 17 września 2013

Umowy na odbiór odpadów od przedsiębiorców
Umowy o niskiej częstotliwości odbioru odpadów (np. raz na kwartał) od podmiotów prowadzących działalność na terenie Józefowa można podpisać m. in. z firmą BŁYSK. Pamiętaj, że każdy przedsiębiorca wytwarzający odpady w nieruchomościach na terenie Józefowa ma taki obowiązek, a za jego niedopełnienie grozi mandat.

 16 września 2013

Hydrosfera rozpoczyna kontrole
Kontrola techniczna sieci wodno-kanalizacyjnej odbywać będzie się w pasie drogowym i nie będzie zakłócała odbioru wody i odprowadzania ścieków. Jednak w przypadku stwierdzenia bezumownego korzystania z wody lub odprowadzania ścieków nastąpi natychmiastowe odłączenie od sieci.

 10 września 2013

Od 11 września ruszają kontrole u przedsiębiorców
Straż Miejska będzie sprawdzać, czy firmy działające na terenie Józefowa podpisały umowy na wywóz odpadów komunalnych. Taki obowiązek spoczywa na każdym podmiocie prowadzącym działalność gospodarczą.

 9 września 2013

Weź udział w szkoleniu organizowanym przez MOPS
Szkolenie „Niepełnosprawność społeczna czyli zespół Aspergera i zaburzenia pokrewne” odbędzie się 7 października w Klubie Hydrofornia w MOK. Liczba miejsc jest ograniczona. Termin potwierdzeń uczestnictwa mija 30 września.

 8 września 2013

Józefów czytał w sobotę Fredrę
7 września przed Miejskim Ośrodkiem Kultury odbył się happening w ramach ogólnopolskiej akcji „Narodowe czytanie”. Wiersze Fredy czytali m. in. wiceburmistrz Marek Banaszek, dyrektor MOK – Danuta Wojciechowska oraz dyrektor biblioteki Jadwiga Sikorska. Jedną z atrakcji było także „warzenie” zupy z… gwoździa.

 5 września 2013

Burmistrz Józefowa na konferencji w Pałacu Prezydenckim
Burmistrz Stanisław Kruszewski był jednym z nielicznych samorządowców obecnych na prezydenckiej konferencji „Prawa i bariery. Edukacja, informacja, praca, przestrzeń publiczna, a problemy osób niepełnosprawnych”. Wydarzenie odbyło się w czwartek 5 września.

 4 września 2013

Zrób darmowe badania w Miejskiej Przychodni w Józefowie
Rusza program „Profilaktyka chorób układu krążenia oraz cukrzycy dla pacjentów SP ZOZ Przychodnia Miejska w Józefowie”. W jego ramach będzie można sprawdzić poziom: cholesterolu, trójglicerydów oraz cukru we krwi. Zapisz się na badania.

 3 września 2013

Józefowskie szkoły i przedszkola gotowe na przyjęcie uczniów!
W piątek 30 sierpnia odbył się przegląd józefowskich placówek oświatowych. Radni z Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia, Opieki Społecznej i Sportu odwiedzili szkoły i przedszkola, aby sprawdzić jak są przygotowane do nowego roku.

 2 września 2013

Witaj szkoło!
2 września w józefowskich szkołach odbyły się uroczyste inauguracje roku szkolnego 2013/2014. Już niedługo w murach publicznych placówek edukacyjnych pojawi się ponad 1700 uczniów. ŻYCZYMY POWODZENIA!

 2 września 2013

Uroczyste obchody 74. rocznicy wybuchu II wojny światowej
W niedzielę burmistrz Stanisław Kruszewski i przewodnicząca Rady Miasta Marianna Jakubowska złożyli kwiaty przed Pomnikiem Bohaterów Września na cmentarzu parafialnym. Następnie odbyła się uroczysta msza święta w Kościele p.w. Matki Bożej Częstochowskiej. Obchody 1 września uświetnił koncert patriotyczny Miejsko-Parafialnego Chóru Schola Cantorum Maximilianum.

 30 sierpnia 2013

Wpłaty bezgotówkowe za odbiór odpadów komunalnych
Wpłat bezgotówkowych (z konta bankowego) za odpady komunalne powinno się dokonywać z konta właściciela nieruchomości (osoby, która złożyła deklarację). Józefów uwzględni jednak wpłaty od członków rodzin. Należy jednak wpisać w tytule przelewu imię i nazwisko osoby, w której imieniu dokonujemy wpłaty.

 30 sierpnia 2013

PSZOK rozpoczyna zbiórkę gałęzi na opał!
Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych będzie przyjmował grubsze, pocięte gałęzie nadające się na opał (do długości 1 metra). Drewno zostanie rozdysponowane wśród potrzebujących. NIE PRZYJMUJEMY KARP.

 28 sierpnia 2013

29 sierpnia święto Straży Miejskiej! Z tej okazji cztery awanse
W czwartek przypada Dzień Straży Gminnej. Na wniosek Komendanta Straży Miejskiej w Józefowie Burmistrz Miasta Józefowa awansował czterech strażników na wyższe stopnie służbowe (bez zmiany uposażenia).

 6 sierpnia 2013

Spalanie odpadów zielonych, palenie ognisk i wywóz karp i konarów
W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi wywozu karp, konarów i dużych gałęzi, palenia ognisk na terenie Miasta Józefowa oraz spalania odpadów zielonych na posesjach – Urząd Miasta przygotował wyjaśnienie obwiązujących przepisów.

 1 sierpnia 2013

Popiół należy wrzucać na bieżąco do odpadów zmieszanych
Popiół – nie zalicza się do odpadów zielonych. Nie jest przyjmowany w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

Józefów trzecim najlepszym samorządem na Mazowszu wg rankingu „Rzeczpospolitej”!
Nasza gmina znalazła się w Złotej Setce Samorządów w prestiżowym Rankingu Samorządów 2013. Zajęliśmy 24 miejsce w kategorii gminy miejskie i miejsko-wiejskie. Na Mazowszu uplasowaliśmy się na trzecim miejscu!

Miasto Józefów
Telefony alarmowe
Statut Miasta
Podatki w 2013r.
Plan Miasta
Ważne instytucje
Organizacje w Mieście
Miasto Bliźniacze
Ochrona środowiska
Inwestycje
W obiektywie
Napisali o nas
Forum
Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej na terenie Józefowa dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie pożyczki, w kwocie 17 500 000 zł
Internet w domu szansą rozwoju społeczeństwa informacyjnego Budowa sieci teleinformatycznej dla Miasta Józefowa
Modernizacja oświetlenia ulicznego w Józefowie dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 92 058,57 zł
Zastrzeżenia prawne   © Urząd Miasta Józefowa.   Statystyka Wyślij opinie o stronie, uwagi
NIP 532-187-61-41  REGON 000524855  Rachunek bankowy 26 8023 0009 2001 0000 0127 0001 Bank Spółdzielczy ul. Kościelna 59 05-480 Karczew